כל מה שאדם מתגדל, מתגדל העולם כולו עמו. הרב קוק

הרשמה חינם למגזין הקבלה החודשי

אימייל:
שם:
שיעורים לצפייה
לימוד קבלה באינטרנט
לוח הרצאות וקורסים
ספרים | משה שרון
חנות ספרים ודיסקים
מאמרים
קורס | הרצאה | חוג בית
אימון אישי / זוגי
מן התקשורת
איך עושה משפחה?
לפי הקבלה
זוגיות לפי הקבלה
טיפים לחיים
ספרי קבלה להורדה
חנות ספרים ודיסקים
חגי ישראל לפי הקבלה
פרשות השבוע לפי הקבלה
שאלות נפוצות | קבלה
פיוטים
שעורים להאזנה לפי נושאים

טוען
האם לשאול רב? | מאמר חדש מאת משה שרון

מי אמר שלהתייעץ עם רב זה דבר חיובי? ואולי זה מפריע לך ללכת עם האמת שלך? אולי הרב יגרום לך לעשות דברים שאתה לא אמור לעשות ורק תסבול מהם? ויתרה מזאת, גם אם יש לך רב וגם אם אתה סומך עליו, על יושרו וצדיקותו – מתי נכון לפנות? בכל שאלה איתה אתה מתמודד? באילו מקרים כן ובאילו לא?

סגולות - חלק לגיטימי ביהדות או ח"ו עבודה זרה? חדש באתר

מהיכן הגיעה ה"חמסה" אל ביתנו? מהיכן הגיעו המים הקדושים והחוטים האדומים? ממתי יש קשר בין מחלה של אדם לבין קריאה בספר? סגולות יכולות לעיתים להיות יצירתיות ביותר. ביהדות ליטא למשל נהוגה סגולה למציאת בת זוג: שמים לרווק את ה "זרוע" שהייתה בקערה בליל הסדר בכיס מעילו הימני ללא ידיעתו, וכשהבחור ילבש את המעיל ויגלה את ה"זרוע" מובטח לו שיתארס באותה השנה. מאמינים?

הכי טוב לבד | מאמר חדש מאת משה שרון

אני פוגש נשואים שמרגישים בודדים ורווקים שמאמינים פחות ופחות במוסד הנישואין. ויש כמובן מערכות יחסים בעבודה, ועם הורינו המבוגרים, ועם הילדים של בני הזוג שלנו ועוד ועוד. כמו שאמרתי – מורכב...

האם קבלה היא סוג של פסיכולוגיה?

בגיל 12 החלטתי שאני רוצה להיות פסיכולוג. התהליך הפסיכולוגי נראה בעיני כמו מבוכים ודרקונים רק הרבה יותר מעניין – נפתולי נפש האדם. הרעיון שאפשר לעזור לאדם לצאת מתוך המבוכים שלו ולנצח את הדרקונים יורקי האש שלו – קסמו לי והניעו אותי לקרוא כל ספר אפשרי ובבוא העת להתחיל את לימודיי האקדמיים בתחום.

למה לי קבלה עכשיו?

למה דווקא עכשיו? חכמת הקבלה הפכה בשנים האחרונות לנחלת הכלל. תוך כמה עשרות שנים יצאה מחדרי חדריה הבני-ברקיים ופלשה לאינטרנט ולחנויות הספרים, לאוניברסיטאות, לרדיו, לערוצי הטלוויזיה ולחוגי הבית. מה נשתנה הדור הזה מכל הדורות? כיצד הפכו סודות התורה שעברו מפה לאוזן, מרב לתלמיד, למותרים ונגישים כל כך?
 

6 כללי הזהב לזוגיות נכונה

בן הזוג שהיה עד הלידה שותף בכיר ואפילו סבל בשקט בקורס ההכנה ללידה ועשה פרצוף של קשור, נדחק לקרן זווית, ישן בסלון ובכל פעם שהוא מתקרב הוא חוטף פרצוף של 'אתה מיותר'.

מפגש אקראי בין קבלה ותורות המזרח

לרוב האנשים שמכירים את תורות המזרח, הפגישה הראשונית עם חכמת הקבלה היא פגישה מרתקת ומאשרת – זה פשוט נראה להם אותו הדבר. המקובלים מדברים על כוח אינסופי שברא את העולם וההודים מדברים על ברהמן, האל שברא את העולם ומכנים אותו גם הם בשם אינסוף. הקבלה עוסקת במחשבה, בכוונות ותורות המזרח עוסקות בשליטה במיינד. הקבלה מדברת על "ואהבת לרעך כמוך" וגם תורות המזרח אותו הדבר. האמנם?

הגיע זמן הזוהר | משה שרון

ומה שהכי מפליא בכל הסיפור זה שלמרות שאנשים רבים עולים אל קברו, מתפללים אליו ומעריכים את גדולתו, שהרי היה אחד מגדולי התנאים - באותה נשימה יאמרו לך שאסור לקרוא בזוהר, שזה מסוכן, שמשתגעים מזה, מקסימום מותר שיהיה בבית על המדף, כמו קמע.

סוד האותיות לפי הקבלה

צירופן של האותיות לצורת מילה או שם מעיד בד"כ על המהות הפנימית של אותו הדבר. כל שם – נחש, תפוח, שולחן, ארץ ישראל או השם דוד, מביעים משהו. אפילו סדר האותיות בשם יכול לשנות לחלוטין את משמעותה של המילה – כך למשל יותר מדי שפע יכול להפוך לפשע, וענג יכול להיות לנגע.

3 האשליות שמנהלות לנו את החיים | משה שרון

מאמר מיוחד על 3 האשליות שמנהלות לנו את החיים על פי הקבלה.

ייעוץ פרגוני - להדליק את האור בעבודה | 5 טיפים

למה אנחנו בתחרות, אחד עם השני, במלחמת אחים בעבודה, עינינו צרה, במקום לעזור אחד לשני - כל אחד לעצמו, במלחמת הישרדות מתמדת? האם זה הכרחי? אי אפשר בלי זה? אי אפשר להתנהל אחרת?

סוד השבת לפי הקבלה | משה שרון

האם השבת היא עניין סוציאלי? מה ההבדל בין העבודה בימי החול לבין העבודה בשבת? למה אוכלים בשבת אם זה יום כל כך רוחני? למה אנחנו אומרים שבת שלום? האם שבת היא מתנה או שכר? והאם יש משמעות לשמירת שבת אם אני לא שומר על דברים אחרים?

איפה הראש שלך?

ספר בראשית מספר על אדם הראשון שהסתובב בגן כשלפתע נשמע קול קורא לעברו – איכה? שאלה זו מתמיהה מאוד – הייתכן שאלוהים לא ידע היכן הוא? הרי לבד היה והגן בכל זאת לא מתואר כמו ניו יורק – אם כן – מה פירוש איכה?

אתה מיוחד

אתה מיוחד. אין כמוך בעולם. יש לך דעה משלך והיא חייבת להאמר. כישרונותיך – מוטב שיצאו לאור. תלחם על זכותך ליצור, לבחור, לחקור. לדעתי, אם לא היית קיים – היו צריכים להמציא אותך.

דיסק לרכישה - 10 אבני היסוד לזוגיות נכונה

הרצאה המציגה מחד, גישה מרתקת על מהות הגבר ומהות האישה ומאידך, מעניקה אבני יסוד מעשיים לזוגיות נכונה על דרך היהדות ותורת הקבלה. מתנה נהדרת לחתונה או לזוגות

הכנה רוחנית לחופה

חתונה. רגע השיא. שמלה, אולם, רב מזמר, הזמנות, תקליטן, שיר שבירת הכוס, שיר הסלואו, צלם, מאפרת, צילום בשקיעה, בגדים, נעליים, הקצאה של מאה אורחים לצד של הכלה ועוד מאה ושמונים לצד של החתן וטבעת. כזו ששווה פרוטה. האם מישהו עצר פעם לשאול לשם מה? מה משמעות היום הזה? מדוע אנו מזמינים את אוהבינו לחגוג איתנו? מה משמעות הטקס?

חדש! מים בטעם בומרנג

מאמר זה בא לטעון שהתפלת מים איננה פתרון אידיאלי כלל ועיקר. על בסיס מה? דווקא על בסיס חכמת הקבלה.

חודש אלול | על מה אתה מבקש סליחה? | מאמר מאת משה שרון

אז על מה אתה מבקש סליחה? על החטאים שלך? הקטנים? הגדולים? על התאוות שמפילות אותך? על המחשבות? על דיבורי לשון הרע? על כולם גם יחד?

לגדל ילדים על פי עקרונות חכמת הקבלה

מדוע בכדי לנהוג על רכב אנו נדרשים לעבור מבחנים ובכדי להיות הורים לא נדרש דבר?

להתחתן או לא להתחתן – זאת השאלה?

אחת מהשאלות שמטרידות כמעט כל גבר או אישה העומדים לפני חתונה – איך אדע שזה זה? איך אני יודע שהיא באמת החצי השני שלי ושאיתה אני רוצה לחיות את חמישים השנים הקרובות?

מארז ללימוד סודות ויסודות חכמת הקבלה

 כולם שומעים כל הזמן מושגים מהקבלה, לפי הקבלה אבל לא הגיע הזמן ללמוד מה זו באמת קבלה? מארז חדש שמאפשר ללמוד קבלה מא' - ת'.  6 דיסקים בקבלה למתחילים במארז חדש ומומלץ.

מה אתה מוצא כשאתה קם בבוקר?

אז מי זו אשתך? היום היא כיפית, מעניינת, מרגשת, ומה מחר? אחרי הלידות וכובד החיים? ומי זה בעלך? היום הוא מחזר ומשקיע, ומה מחר?

עקידה זוגית

אני אש, הכל איכפת לי ואני ביקורתית עם תעודות, בעלי, ההיפך ממני, אדיש לכל דבר, בוהה בטלויזיה ולא איכפת לו ממני ומהמשפחה שלו, מה אני אמורה לעשות? לעקוד אותו?

עשה לך רב | 10 טיפים לבחירת מורה רוחני | משה שרון

מי שניסה וחיפש לו רב ודאי נתקל בקושי לא קטן. כל אחד אומר שהרב הזה והזה הוא גדול ואתה בכלל מתבלבל כי אתה מתחבר לכמה רבנים, ואיך בכלל עושים דבר כזה, באים אליו ומבקשים ממנו? הוא חייב להסכים? אם חיפשת פעם רב או מורה שינחה אותך בדרך רוחנית, ודאי נתקלת בשיטות רבות ובמדריכים רבים והתקשית לבחור בדרך הנכונה לך. מטרתו של מאמר זה לסייע במציאת מורה רוחני / רב ולציין מספר תנאים לבדיקה.

עשרת הדיברות על פי הסוד | משה שרון

מה הם עשרת הדיברות? מה כל כך משמעותי וחשוב דווקא בדיברות הנ"ל? ולמה ההבנה שלנו בעשרת הדיברות היא חלקית מבלי להכיר את חכמת הקבלה?

 

קבלה ואקולוגיה

בשנים האחרונות נדמה ש"הכפר הגלובלי" מתחיל להבין שהוא כורה לעצמו בור, שהחיים המודרניים על כל היבטיהם יצרו מפלצות מזהמות ומבזבזות ושאנחנו עומדים בפני שואה אקולוגית שתשפיע עלינו ועל ילדינו.

קנו לעצמכם מטרה לחג

ראש השנה הוא לא אחר מאשר יום הקואצ'ינג הבינלאומי. למה? כי באותה מידה שבעלי עסקים מכינים תוכנית עסקית, הממשלה עושה דיונים על התקציב, והחקלאים מכינים את הקרקע, כך גם אנחנו, נדרשים לכתוב חזון ולתכנן את מטרותינו הקצרות וארוכות הטווח.


אפסייט - בניית אתרים בניית אתרים אפסייט