לא הייתי רוצה לעבוד אלוקים כזה שילוד אישה יכול להבינו. הרבי מקוצק

הרשמה חינם למגזין הקבלה החודשי

אימייל:
שם:
שיעורים לצפייה
לימוד קבלה באינטרנט
לוח הרצאות וקורסים
ספרים | משה שרון
חנות ספרים ודיסקים
מאמרים
קורס | הרצאה | חוג בית
אימון אישי / זוגי
מן התקשורת
איך עושה משפחה?
לפי הקבלה
זוגיות לפי הקבלה
טיפים לחיים
ספרי קבלה להורדה
חנות ספרים ודיסקים
חגי ישראל לפי הקבלה
פרשות השבוע לפי הקבלה
שאלות נפוצות | קבלה
פיוטים
שעורים להאזנה לפי נושאים

טוען
חשיבה יצירתית שיטתית

מה היית עושה אם ילדים היו משחקים תחת חלונך ומטרידים את מנוחתך? מבקש מהם יפה? צועק עליהם? מאיים עליהם?

קבלה ואקולוגיה

בשנים האחרונות נדמה ש"הכפר הגלובלי" מתחיל להבין שהוא כורה לעצמו בור, שהחיים המודרניים על כל היבטיהם יצרו מפלצות מזהמות ומבזבזות ושאנחנו עומדים בפני שואה אקולוגית שתשפיע עלינו ועל ילדינו.

תוצאות רבותי תוצאות

לכולנו יש חלומות ומטרות. כולנו רוצים להיות במקום טוב יותר. אבל איך עושים זאת? כיצד עוברים נכון מרמת המחשבה לרמת המעשה?

להתעצבן פירושו

רגע אחרי שאנחנו מקבלים עצות אינסופיות ומרחיקות לכת - אנחנו שוכחים ונופלים שוב לאותו לחץ מתסכל, מתעצבנים, יוצאים מאיזון ונלחמים עם כל העולם. למה זה קורה לנו? מדוע אנחנו יוצאים מאיזון?

לברוא את המציאות

אישה אחת שפעם הכרתי נהגה לצטט את כוהן הניהול המודרני, פיטר דרוקר, באומרו "הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד - היא ליצור אותו". בקריאה ראשונה באמת משפט יפה, אך כשחושבים עליו לעומק - נופל לו האסימון אט אט, ואנו נשארים עם תיק כבד של אחריות על חיינו, עתידנו, רגשותינו ומה לא. מרגישים את הכובד? יופי. אז אפשר להתחיל.

לגדל ילדים על פי עקרונות חכמת הקבלה

מדוע בכדי לנהוג על רכב אנו נדרשים לעבור מבחנים ובכדי להיות הורים לא נדרש דבר?

חדש! מים בטעם בומרנג

מאמר זה בא לטעון שהתפלת מים איננה פתרון אידיאלי כלל ועיקר. על בסיס מה? דווקא על בסיס חכמת הקבלה.

איפה הראש שלך?

ספר בראשית מספר על אדם הראשון שהסתובב בגן כשלפתע נשמע קול קורא לעברו – איכה? שאלה זו מתמיהה מאוד – הייתכן שאלוהים לא ידע היכן הוא? הרי לבד היה והגן בכל זאת לא מתואר כמו ניו יורק – אם כן – מה פירוש איכה?

להתחתן או לא להתחתן – זאת השאלה?

אחת מהשאלות שמטרידות כמעט כל גבר או אישה העומדים לפני חתונה – איך אדע שזה זה? איך אני יודע שהיא באמת החצי השני שלי ושאיתה אני רוצה לחיות את חמישים השנים הקרובות?

מה אתה מוצא כשאתה קם בבוקר?

אז מי זו אשתך? היום היא כיפית, מעניינת, מרגשת, ומה מחר? אחרי הלידות וכובד החיים? ומי זה בעלך? היום הוא מחזר ומשקיע, ומה מחר?

עד מתי? יחסי דתיים חילוניים

יחסי דתיים וחילוניים - בלוג מס' 1 - דעתי על המתרחש בשבתות האחרונות ברחובות ירושלים ובונוס - קליפ מיוחד של שלמה ארצי שר יחד עם להקה חסידית

עקידה זוגית

אני אש, הכל איכפת לי ואני ביקורתית עם תעודות, בעלי, ההיפך ממני, אדיש לכל דבר, בוהה בטלויזיה ולא איכפת לו ממני ומהמשפחה שלו, מה אני אמורה לעשות? לעקוד אותו?

פחד או אהבה?

היא הסתכלה בי ואמרה שהמאמן הראשון שנפגשה עמו למפגש אחד דווקא ייעץ לה לעזוב וללכת אחרי החלום שלה. הוא צודק, אמרתי לה, אבל אני מציע לערוך ניסוי בן 3 חודשים שמתחיל מרגע זה

ייעוץ פרגוני - להדליק את האור בעבודה | 5 טיפים

למה אנחנו בתחרות, אחד עם השני, במלחמת אחים בעבודה, עינינו צרה, במקום לעזור אחד לשני - כל אחד לעצמו, במלחמת הישרדות מתמדת? האם זה הכרחי? אי אפשר בלי זה? אי אפשר להתנהל אחרת?

בעיית קשב וריכוז ל 100% מהאוכלוסייה?

הקשבה היא הגדולה במיומנויות התקשורת בין בני האדם. למה? כי באמצעות הקשבה אנחנו מעניקים את מלוא תשומת הלב והכבוד הראוי לאדם או לאנשים להם אנחנו מקשיבים - אז איך עושים את זה?

מזל שזה לא עניין של מזל

האם אנחנו חופשיים לבחור את חיינו? מה גורל קבוע מראש ומה תלוי בי? מה פירוש "הכל צפוי והרשות נתונה"? האם ניתן לשנות את הגורל או המזל?

בקיץ הזה תלבשי לבן - סוד שבועות

בחג שבועות אנחנו עוטים על עצמנו את כל הלובן האפשרי – לובשים לבן, אוכלים אינסוף גבינות ולבן, ולמקפידים שבינינו – גם הופכים את ערב החג ללילה לבן. מה הקשר בין שבועות ללבן? והאם יש קשר בין מתן תורה לבין הצבע הלבן?

קנו לעצמכם מטרה לחג

ראש השנה הוא לא אחר מאשר יום הקואצ'ינג הבינלאומי. למה? כי באותה מידה שבעלי עסקים מכינים תוכנית עסקית, הממשלה עושה דיונים על התקציב, והחקלאים מכינים את הקרקע, כך גם אנחנו, נדרשים לכתוב חזון ולתכנן את מטרותינו הקצרות וארוכות הטווח.

החותם כמניע

מדוע אנשים צריכים להשאיר אחריהם זיכרון, מצבה, ספר, סיפורי גבורה? מדוע הם בונים בניינים עם שמם באותיות קידוש לבנה. מדוע הם רוצים להחרט מעל דפי ההסטוריה? מדוע הם משאירים צוואות שמעבירות מסר לצאצאיהם? או במילים אחרות, אם אנו מתים בשלב מסוים, מדוע אנו זקוקים להשארת חותם אחרי לכתנו?

שירות כנתינה לאחרים ולעצמך

בעידן שבו נותני השירות בארגונים נשחקים עד דק מרוב סדנאות, מחייכים באופן מלאכותי ומדקלמים משפטים שירותיים, מתגלה צורך בגישה שירותית חדשה. גישה המעצימה את נותן השירות ויכולותיו המולדות מחד, ומאידך מפתחת בו את תחושת הזכות בנתינה לאחר.

עשה לך רב | 10 טיפים לבחירת מורה רוחני | משה שרון

מי שניסה וחיפש לו רב ודאי נתקל בקושי לא קטן. כל אחד אומר שהרב הזה והזה הוא גדול ואתה בכלל מתבלבל כי אתה מתחבר לכמה רבנים, ואיך בכלל עושים דבר כזה, באים אליו ומבקשים ממנו? הוא חייב להסכים? אם חיפשת פעם רב או מורה שינחה אותך בדרך רוחנית, ודאי נתקלת בשיטות רבות ובמדריכים רבים והתקשית לבחור בדרך הנכונה לך. מטרתו של מאמר זה לסייע במציאת מורה רוחני / רב ולציין מספר תנאים לבדיקה.

פסח נגמר - נגמרו התירוצים

רגע לפני שהמנגלים מכריעים אותנו והקישים ועוגות הגבינה נכנסים לנו לווריד - מה עושים? מאמר אורח מאת תמר דורון

אוזן המן – אתם בטוחים שאתם רוצים לאכול את זה?

פורים מתקרב ואיתו גם הפצצה הלבנה - האם באמת כדאי לנו לאכול אותן? מאמר אורח מאת תמר דורון


אפסייט - בניית אתרים בניית אתרים אפסייט