היום בו נולדת הוא היום בו הקב"ה החליט שהעולם אינו יכול להתקיים בלעדיך. הבעש"ט

הרשמה חינם למגזין הקבלה החודשי

אימייל:
שם:
שיעורים לצפייה
לימוד קבלה באינטרנט
לוח הרצאות וקורסים
ספרים | משה שרון
חנות ספרים ודיסקים
מאמרים
קורס | הרצאה | חוג בית
אימון אישי / זוגי
מן התקשורת
איך עושה משפחה?
לפי הקבלה
זוגיות לפי הקבלה
טיפים לחיים
ספרי קבלה להורדה
חנות ספרים ודיסקים
חגי ישראל לפי הקבלה
פרשות השבוע לפי הקבלה
שאלות נפוצות | קבלה
פיוטים
שעורים להאזנה לפי נושאים

טוען

שמיני

 פרשת "שמיני" , אותה נקרא בשבת הקרובה, בולטת בזכות פרשיה אחת קצרה ומסתורית המופיעה בה – מותם הטראגי של נדב ואביהוא, בני אהרון הכהן, שנחשבו עד לאותה העת כמנהיגים העתידים וממשיכי דרכם של משה ואהרון. השניים נשרפו בעת שנכנסו אל המשכן ביום חנוכתו וככוהנים הקריבו בו קורבן. כדרכם במקומות אחרים, פסוקי המקרא קצרים וסתומים, ואינם מפרטים הרבה: "וַיִּקְחוּ בְנֵי אַהֲרֹן נָדָב וַאֲבִיהוּא אִישׁ מַחְתָּתוֹ וַיִּתְּנוּ בָהֵן אֵשׁ וַיָּשִׂימוּ עָלֶיהָ קְטֹרֶת וַיַּקְרִבוּ לִפְנֵי הקב"ה אֵשׁ זָרָה אֲשֶׁר לֹא צִוָּה אֹתָם. וַתֵּצֵא אֵשׁ מִלִּפְנֵי הקב"ה וַתֹּאכַל אוֹתָם וַיָּמֻתוּ".
התיאור הלקוני והעונש הקשה הותירו שאלות רבות ובראשן – מה היה חטאם של בני אהרון, שבעטיו נענשו בצורה נוראה כל כך? ומהי אותה "אש זרה", שהציתה את אש הקב"ה שיצאה ואכלה אותם? במשך שנים רבות הטרידה סוגיה זו את גדולי וטובי הפרשנים, אשר ניסו למצוא הסברים למאורע החריג, ואשר העלו רעיונות והצעות שונות. כך, למשל, היו מגדולי חז"ל שייחסו לשניים את העובדה שהם נכנסו למשכן שתויים מיין, היו שטענו שהם נכנסו בלא רחיצת ידיים ורגלים ובכך טימאו את המקום, היו שגרסו שהעבירה היא בגלל שהם הגיעו להקריב את הקורבנות מחוסרי בגדים והיו שדיברו על כך שנדב ואביהוא לא נשאו נשים ובכך מנעו עצמם מהמצווה החשובה של פרייה ורבייה. בין כך ובין כך, נראה כי את התשובה המדויקת כנראה לא נדע לעולם, ובכל זאת מתוך הדברים עדיין ניתן ללמוד מספר מסרים ולקחים חשובים שיכולים לשמש אותנו גם היום.

פרשת שמיני עם פירוש רש"י

 

פרשת השבוע - שמיני באור הקבלה והחסידות | דוד אגמון מודעות

הפרשה מתארת את היום השמיני, יום חנוכת המשכן ויום של לעתיד לבא. בתוך השמחה השלמה של חנוכת המזבח, מתים נדב ואביהוא, בניו של אהרון הכהן. הפרשה מלמדת אותנו שעור על שלמות ועל קבלת מקומנו בסדר הבריאה

עשה לך רב | 10 טיפים לבחירת מורה רוחני | משה שרון

מי שניסה וחיפש לו רב ודאי נתקל בקושי לא קטן. כל אחד אומר שהרב הזה והזה הוא גדול ואתה בכלל מתבלבל כי אתה מתחבר לכמה רבנים, ואיך בכלל עושים דבר כזה, באים אליו ומבקשים ממנו? הוא חייב להסכים? אם חיפשת פעם רב או מורה שינחה אותך בדרך רוחנית, ודאי נתקלת בשיטות רבות ובמדריכים רבים והתקשית לבחור בדרך הנכונה לך. מטרתו של מאמר זה לסייע במציאת מורה רוחני / רב ולציין מספר תנאים לבדיקה.

פרשת שמיני לפי הקבלה - אל תשליכני לעת זקנה | ניר אביעד

בפרשת "שמיני" אנחנו קוראים על מותם הטראגי והמסתורי של נדב ואביהוא, בניו של אהרון הכהן. מה היה חטאם שבגינו הם נענשו בכזו חומרה? מדוע כל כך קשה לנו להתמודד עם הורינו כשהם מתבגרים ונהיים תלותיים בנו? מה ניתן ללמוד מתגובתו של אהרון לשמע הבשורה המרה? ואיזה קורס בזואולוגיה ואמונה מלמדים אותנו דיני הכשרות המופיעים בפרשה?

 

פרשת שמיני לפי הקבלה | שיעור להאזנה עופר משען

         

סוד השבת לפי הקבלה | משה שרון

האם השבת היא עניין סוציאלי? מה ההבדל בין העבודה בימי החול לבין העבודה בשבת? למה אוכלים בשבת אם זה יום כל כך רוחני? למה אנחנו אומרים שבת שלום? האם שבת היא מתנה או שכר? והאם יש משמעות לשמירת שבת אם אני לא שומר על דברים אחרים?


אפסייט - בניית אתרים בניית אתרים אפסייט