עד שמצאתי את שאהבה נפשי, אחזתיו ולא ארפנו. שיר השירים ג'

הרשמה חינם למגזין הקבלה החודשי

אימייל:
שם:
שיעורים לצפייה
לימוד קבלה באינטרנט
לוח הרצאות וקורסים
ספרים | משה שרון
חנות ספרים ודיסקים
מאמרים
קורס | הרצאה | חוג בית
אימון אישי / זוגי
מן התקשורת
איך עושה משפחה?
לפי הקבלה
זוגיות לפי הקבלה
טיפים לחיים
ספרי קבלה להורדה
חנות ספרים ודיסקים
חגי ישראל לפי הקבלה
פרשות השבוע לפי הקבלה
שאלות נפוצות | קבלה
פיוטים
שעורים להאזנה לפי נושאים

טוען

ראה

על מה אנחנו מבקשים סליחה? / פרשת ראה / משה שרון

בגלל חודש אלול, הייתי רוצה לדבר על רעיון הסליחה, ז"א – את הסליחה בין אדם לחברו אני מבין, אבל בחודש אלול לא מבקשים סליחה בין אדם לחברו, את זה נעשה הרי לפני יום הכיפורים, אלא מבקשים סליחה מהקב"ה. על מה בדיוק? על החטאים? על כך שלא היינו "עם הסגולה" שהוא מצפה מאתנו להיות בפרשת "ראה"?

פרשת השבוע - ראה באור הקבלה והחסידות | דוד אגמון מודעות

לקראת חודש אלול, הפרשה מעוררת אותנו לעצם מהותנו כבני מלך ומלמדת אותנו את המהות של ראיה רוחנית. ראיה של אחדות ההוי'ה בכל מה שקורה לנו בחיים, הברכה והקללה.

פרשת ראה לפי הקבלה | הרב ניסים פרץ זצוק"ל

רואים בן אדם ברוך השם בריא, יש לו בנים בריאים, מוצלחים, מחוננים. יש לו מכונית, לאשתו יש מכונית, כל ילד יש לו מכונית. חסכונות ככה מלאים בבנק. ברוך השם, שפע ברכה והצלחה. איזה מבורך! ברכה! הקדוש ברוך הוא ברך אותו. אומרים, אולי איזה צדיק ברך אותו, איזה זכות אבות יש לו! ואם רואים איזה יהודי מסכן, לא רק שמכונית אין לו, יש לו נעליים קרועות, אף פעם לא החליף את הנעלים. מרוב שהרגלים גדולות, הן יוצאות מהנעליים. הבגדים בלוים, אף פעם לא מחליף אותם. אין לו מה לאכול, רזה, עור ועצמות. אין לו מזל, לא מצא אשה, וכל שכן שאין לו ילדים, והעניות רודפת אותו. יש לו מחלות, הרופאים לא יודעים איך הוא חי, הוא חי בנס. יש לו סוכר ולחץ דם וכל מה שאתם רוצים. כשמסתכלים עליו בורחים ממנו, אומרים הבן אדם הזה מסכן, מי יודע איזה קללה מישהו קילל אותו.הקדוש ברוך הוא בא ואומר, בא אני אראה לך איפה הברכה ואיפה הקללה.

סוד השבת לפי הקבלה | משה שרון

האם השבת היא עניין סוציאלי? מה ההבדל בין העבודה בימי החול לבין העבודה בשבת? למה אוכלים בשבת אם זה יום כל כך רוחני? למה אנחנו אומרים שבת שלום? האם שבת היא מתנה או שכר? והאם יש משמעות לשמירת שבת אם אני לא שומר על דברים אחרים?


אפסייט - בניית אתרים בניית אתרים אפסייט