לכן יוצא, אם הוא רואה איזה חיסרון אצל חברו, סימן הוא לא שהחסרון הוא אצל חברו אלא החסרון הוא אצלו. הרב ברוך שלום אשלג

הרשמה חינם למגזין הקבלה החודשי

אימייל:
שם:
שיעורים לצפייה
לימוד קבלה באינטרנט
לוח הרצאות וקורסים
ספרים | משה שרון
חנות ספרים ודיסקים
מאמרים
קורס | הרצאה | חוג בית
אימון אישי / זוגי
מן התקשורת
איך עושה משפחה?
לפי הקבלה
זוגיות לפי הקבלה
טיפים לחיים
ספרי קבלה להורדה
חנות ספרים ודיסקים
חגי ישראל לפי הקבלה
פרשות השבוע לפי הקבלה
שאלות נפוצות | קבלה
פיוטים
שעורים להאזנה לפי נושאים

טוען

כי תצא

 

פרשת כי תצא עם פירוש רש"י

למה אתה נעל? / ייבום וחליצה / פרשת כי תצא / משה שרון

קשה בדורנו, עד בלתי אפשרי, להבין את ההוראה המוזרה הזו - ייבום וחליצה. מה לתורה להתערב בכזו סיטואציה? שהאח יתחתן עם מי שהוא רוצה, ושהאלמנה תכיר גבר אחר ותקים איתו משפחה. למה לכפות עליהם? למה לכפות עליו? למה לעשות טקס כזה משפיל?

פרשת השבוע - כי תצא באור הקבלה | דוד אגמון מודעות

הפרשה מלמדת אותנו על המלחמה האמיתית היחידה שיש, מלחמה שצריך לצאת אליה על מנת לנצח. רגעים לפני סיום השנה, הפרשה מראה לנו איך לעשות מאזן כוחות פנימי ומהו הניצחון אליו אנו שואפים

פרשת כי תצא לפי הקבלה | שיעור להאזנה עופר משען

         

פרשת כי תצא – מעקה לגגך | הרב ניסים פרץ זצוק"ל

 פרשת השבוע 'כי תצא' מלאה מצוות עשה ולא תעשה, מצוות בן אדם למקום, בן אדם לחברו, וביניהם מצוות מעקה. "כִּי תִבְנֶה בַּיִת חָדָשׁ וְעָשִׂיתָ מַעֲקֶה לְגַגֶּךָ, וְלֹא תָשִׂים דָּמִים בְּבֵיתֶךָ, כִּי יִפֹּל הַנֹּפֵל מִמֶּנּוּ" (דברים כ"ב ח'). דיבר הכתוב בהווה. בתוך הבית יש קירות אז אין חשש של סכנה, אבל בגג – "ועשית מעקה לגגך". מצוות עשה זו יש עליה אפילו ברכה – אשר קדשנו במצוותיו וציוונו לעשות מעקה, מלשון הפסוק "ועשית מעקה". חוץ ממצות עשה של "ועשית מעקה לגגך" יש בה גם לאו – "ולא תשים דמים בביתך". מה זה לא תשים דמים בביתך? אם בן אדם יפול וימות – אז דמיו עליך, אתה אחראי! לא שמת מעקה.

שלוש ארבע ולעבודה - כי תצא | ניר אביעד

רשת השבוע הנוכחית כוללת את מספר המצוות הגדול ביותר בתורה (שבעים וארבע), ועוסקות בקשת רחבה של תחומים מהחיים היהודיים – החל מדינים הקשורים למלחמה, חינוך, משפט ומסחר הוגן, ועד לדיני פסולי חיתון וייבום וחליצה.

סוד השבת לפי הקבלה | משה שרון

האם השבת היא עניין סוציאלי? מה ההבדל בין העבודה בימי החול לבין העבודה בשבת? למה אוכלים בשבת אם זה יום כל כך רוחני? למה אנחנו אומרים שבת שלום? האם שבת היא מתנה או שכר? והאם יש משמעות לשמירת שבת אם אני לא שומר על דברים אחרים?


אפסייט - בניית אתרים בניית אתרים אפסייט